subscribe: Posts | Comments

Zabiegi: Gazowana woda na twarz

0 comments

Zabiegi: Gazowana woda na twarz

Jedną z charakterystycznych metod dbałości o twarz okazuje się przede wszystkim mycie buzi wodą gazowaną. Jest to sposób pielęgnacji, który rozpowszechniony został w Korei. Jest to bardzo popularna metoda kosmetyczna także w Japonii. Na czym to polega?iq.pl/oferta/serwery-dedykowane/serwer-od-reki/ W praktyce jest to seria zabiegów, które bazują na zanurzaniu twarzy w wodzie gazowanej. Pozwala to na kompleksowe oczyszczenie buzi w ten sposób oraz ujędrnienie jej skóry. Już niegdyś z rejonów właśnie azjatyckich sprowadzone zostały popularne i drogocenne kremy ze śluzem ślimaka, teraz krzykiem mody w dziedzinie pielęgnacji twarzy okazuje się właśnie gazowana woda.

Zalet w tym przypadku jest cała masa. Po pierwsze opiera się to na kąpieli twarzy w wodzie regularnie, zatem jest to rutynowy zabieg pielęgnacyjny i nie trzeba wydawać dodatkowych środków pieniężnych na jakiekolwiek preparaty kosmetyczne. Kąpiel twarzy w taki sposób pozwala przede wszystkim na zachowanie w idealnym stanie komórek skórnych. Bąbelki gazowanej wody pomagają w utrzymaniu silnych komórek między włóknami kolagenowymi, a to pozwala natomiast na zagwarantowanie naszej skórze i cerze sprężystości oraz jędrności i elastyczności. Ponadto dzięki działaniu bąbelków możliwe jest także precyzyjne oczyszczenie porów skórnych, poprzez likwidację osadzającego się na twarzy kurzu, zanieczyszczeń, brudu, rozmaitych bakterii i zarazków. Do tego mamy sto procent pewności, iż taki zabieg pielęgnacyjny będzie całkowicie neutralny, jeżeli chodzi o to, w jaki sposób oddziałuje woda na naszą skórę.

Zabiegi: Gazowana woda na twarz

Nie ma mowy o sytuacji, kiedy gazowana woda powoduje przykładowo silne podrażnienia czy też wywołuje reakcje uczuleniowe a standardowe środki kosmetyczne mogą do takich rzeczy doprowadzić. Następna kwestia to to, że w bąbelkach wody gazowanej zawarty jest tlen, więc twarz zostaje dzięki takiemu myciu należycie dotleniona, znikają nieestetyczne opuchlizny buzi, na przykład po nieprzespanej nocy. Co więcej, rzutujące na naszą twarz bąbelki zdecydowanie pozytywnie wpływają na poprawę krążenia skóry twarzy, stymulując je i przyspieszając. Woda gazowana może też działać odświeżająco i odżywiająco. Cera jest rozjaśniona, wypoczęta, delikatna, miła w dotyku, promienna i błyszcząca.

Zabiegi: Gazowana woda na twarz

Taki zabieg jest uniwersalny, nie ma co do niego żadnych przeciwwskazań, zatem śmiało mogą go wykonywać panie niezależnie w zasadzie od typu posiadanej cery. Zrobienie takiego zabiegu z zastosowaniem wody gazowanej jest natomiast banalnie proste. Wystarczy wymieszać wodę gazowaną z wodą kranową bądź niegazowaną butelkową mineralną w proporcji jeden do jeden. Następnie wlejmy tę mieszankę do głębokiej miski, na tyle pojemnej, żeby można było w niej zanurzyć całą buzię. Trzymajmy w niej twarz przez piętnaście sekund, nie dłużej. Na koniec wysuszmy twarz. Musimy wiedzieć, że istotne jest kontrolowanie tego, jak skóra zachowuje się po takim zabiegu.

Musimy obserwować jej reakcję. Po pierwsze warto wiedzieć, że przy cerach wyjątkowo wrażliwych taka musująca kąpiel może się okazać zbyt drażniąca, wiec zaleca się nie przeginanie jeżeli chodzi o częstotliwość stosowania zabiegu. Najbardziej trafne będzie robienie takich miksów kąpielowych jeden, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Jeżeli podrażnienia nadal się utrzymują na naszej wrażliwej twarzy, dobrze byłoby złagodzić działanie bąbelków, dolewając nieco więcej wody niegazowanej. Następna kwestia to przecieranie wodą musującą twarzy, poprzez zmoczenie w niej wacika kosmetycznego. Wtedy będziemy mogli mówić o zastąpieniu wodą gazowaną toniku. Na rynku zagranicznym są już specjalne musujące mieszaniny dostępne w postaci pudrowej, jakie można nabyć w saszetkach. Niebawem zapewne dotrą one również na sklepowe półki drogeryjne w Polsce.

Artykuł dzięki: www.iq.pl/oferta/private-cloud/