subscribe: Posts | Comments

Zabiegi: Zabiegi z wykorzystaniem olejku z drzewa herbacianego

0 comments
Zabiegi: Zabiegi z wykorzystaniem olejku z drzewa herbacianego

Jako olejek herbaciany rozumie się olej melaleuca, jest to olej z drzewa herbacianego, który jest stosowany coraz szerzej w dziedzinie kosmetyki.https://www.flasz.pro/88-torby-laminowane Z niego wykonywane są mające nie podrażniać skóry preparaty czyszczące, odżywiające, wygładzające i pielęgnacyjne takie jak przykładowo szampony, kremy, balsamy do ciał i masełka, dezodoranty czy pomadki do ust.https://www.iq.pl/oferta/serwery-dedykowane/dodatkowy-sprzet/ Jest to bardzo ceniony produkt, który wywodzi się z Australii, dlatego nie powinno dziwić, że olejek ten jest dość drogi. Sprowadzenie tego kosztownego olejku do Polski to wysokie koszty. Ogólnie mówi się, że potwierdzone jest dwadzieścia przeróżnych zastosowań olejku herbacianego. Po pierwsze smarowanie nim pozwala na zlikwidowanie blizn po trądziku. Jest także dobry dla łagodzenia wszelkich podrażnień skórnych. Dobrze jest wysmarować się nim również po depilacji, wtedy także łagodzi powstające krostki i uczucie swędzenia.

Koi, zmniejsza podrażnienia. Jest dobry na wrastające włoski. Dlatego też zaleca się jego stosowanie na przykład bezpośrednio po depilacji woskiem. Co więcej przydaje się również przy problemach ze stopami, na przykład grzybicy stóp, infekcjach paznokci itd. Można w nim wypoczyć stopy i od razu zobaczymy wyraźną poprawę. Podobnie ulgę odczujemy, kiedy zastosujemy olejek z drzewa herbacianego na suchą skórę. Wtedy przestanie być napięta, będzie jędrniejsza i elastyczna. Odzyska świetlistość oraz odbuduje się i zregeneruje. Następna zaleta olejku, to przyspieszenie porostu włosów. Wystarczy zaaplikować go regularnie, ale sporadycznie na skórę głowy i od razu pobudzi do intensywnego działania cebulki włosowe. Likwiduje łupież – dodajmy kilka jego kropelek do szamponu stosowanego do codziennego mycia włosów. Jest dobry jako demakijaż.

Zabiegi: Zabiegi z wykorzystaniem olejku z drzewa herbacianego

Nie ma sensu kupować gotowych produktów do demakijażu twarzy z niego wykonanych, gdyż są w takowych kupnych preparatach zaledwie śladowe ilości owego olejku. To idealny wariant na opryszczkę, na zaskórniki, które niweluje i wysusza a także na opuchnięte wory pod oczami. Przydaje się na zadziorki, na skórki rozszarpane wokół paznokci, na suche miejsca na ciele, nawet potrafi zabić nieświeży oddech z ust. Jest dobry dla kręconych włosów, przydaje się jako skuteczna kuracja na ból brzucha, działa antypotowo, więc jest formą zastępczą dezodorantu. Warto przechowywać go w lodówce. Jest idealny na wykwity ropne i łagodzi podczas przeziębienia. Mając działanie antyseptyczne świetnie leczy stany zapalne, zatem jest doskonały do przejechania po buzi zaraz po wyciskaniu krostek i pryszczy.

Redukuje ból i obrzęk pęcherzy na stopach.

Artykuł dzięki: iq.pl